Zmiana przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych

Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (tekst jedn. Dz. U. z 2004 r., Nr 121, poz. 1266 ze zm.), dalej „ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych”, przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolne i nieleśne, dokonuje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, sporządzonym w trybie określonych w przepisach o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Rekultywacja

Rekultywację i zagospodarowanie gruntów reguluje ustawa z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (tekst jedn. Dz. U. 2004 r., Nr 121, poz. 1266 z późn. zm.).
Zgodnie z definicją zawartą w art. 4 pkt 18 powyższej ustawy rekultywacja gruntów to nadanie lub przywrócenie gruntom zdegradowanym albo zdewastowanym wartości użytkowych lub przyrodniczych przez właściwe ukształtowanie rzeźby terenu, poprawienie właściwości fizycznych i chemicznych, uregulowanie stosunków wodnych, odtworzenie gleb, umocnienie skarp oraz odbudowanie lub zbudowanie niezbędnych dróg.

Grunt rolny - definicja

Grunt rolny – Ustawa o ochronie gruntów leśnych i rolnych (tekst jedn. Dz.U. z 2004 r. Nr 121, poz. 1266 ze zm.), art. 2.1. – . Gruntami rolnymi, w rozumieniu ustawy, są grunty:

Grunt leśny - definicja

Grunt leśny – Ustawa o ochronie gruntów leśnych i rolnych (tekst jedn. Dz.U.2004 r. Nr 121, poz. 1266 ze zm.), art.2.2. – Gruntami leśnymi, w rozumieniu ustawy, są grunty:

  1. określone jako lasy w przepisach o lasach;
  2. zrekultywowane dla potrzeb gospodarki leśnej;
  3. pod drogami dojazdowymi do gruntów leśnych.

Hasła kluczowe:

grunt leśny, definicja